Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,475 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti: “Frank De Boer ka nje strategji, duhet mbeshtetur. Fillim i veshtire? Objektivat e Interit mbesin te rendesishem”

Moratti: “Frank De Boer ka nje strategji, duhet mbeshtetur. Fillim i veshtire? Objektivat e Interit mbesin te rendesishem”
Bujar Berishaj

“Objektivat e Interit jane gjithmone te rendesishem. Nuk duhet te dekurajohemi nga rezultatet e para”.

Eshte shprehur keshtu ish-presidenti i zikalterve, Massimo Moratti, duke folur per fillimin e veshtire te skuadres zikalter. Moratti pastaj ka komentuar edhe prurjet e Joao Mario dhe Gabigol duke thene:

“Joao Marion e kam  pare te luaj ne ndeshjet e Europianit ne France. Mendoj se eshte nje lojtar mjaft i mire, shpresojme qe te vazhdoj me paraqitje te tilla edhe te Interi. Braziliani eshte nje lojtar i mire, i ri. Te shohim ku do te rreshtohet ne sulm dhe si do te adaptohet me kampionatin italian”.

Pastaj gjate intervistes per ANSA, ka analizuar edhe momentin e trajnerit te ri Frank De Boer:

“Po kerkon te nderoj dicka. Besoj se ka nevoje per kohe dhe eshte heret per t’u gjykuar. Ka objektivat dhe strategjine e tij. Ndoshta eshte duke kerkuar zgjidhjen me te mire taktike. Nese zevendesimi i Mancinit para nisjes se kampionatit ka komplikuar gjerat? Detyrimisht, por tani duhet te mbeshtesim ne maksimum trajnerin e ri”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.