Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

638 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti: “Gjesti i Mourinhos? Une e di pse reagoi ashtu. Kur ai rikthehet ne Itali…”

Moratti: “Gjesti i Mourinhos? Une e di pse reagoi ashtu. Kur ai rikthehet ne Itali…”
Ardis
  • On 09/11/2018, 18:54

Massimo Moratti, ne mikrofonat e gazetareve ka folur per gjestin e Jose Mourinho-s mbas ofendimeve te tifoze prezent ne Juventus Stadium, gjithashtu ka folur edhe per Inter-Barcelona.

Ja dhe fjalet e ish presidentit zikalter:

Gjesti i Mourinho-s?

“Me shume siguri gjesti i tij ka bere qe te kaloje ne plan te dyte edhe suksesin e Manchester United kunder Juventus-it, nje ndeshje e rendesishme per te dhe per skuadren.”

”Gjesti i Mourinho-s ben pjese ne karakterin e tij: me pas, kur ai eshte ne Itali mbase i rikthehet ndonje ndjenje, nje eksperience, nje jete, qe e vendosin ne ato kushte sikur te ishte ketu duke menduar edhe per Inter-in dhe per shoqerite kundershtare.

“Per kete arsye ben gjeste te vecanta, dhe krijon situata qe vendosin ne qender te diskutimeve”.

Vazhdon te thote Interi im, cfare ndjesie ju jep?


“Kjo eshte arsyeja pse ai reagon keshtu, edhe ne nje ndeshje te tille.

Cfare Interi keni pare kunder Barcelones?


“Mire, mu duk se kishin karakter. Qe jane ne lartesine e duhur. Mos te flasim per Barcelone-n qe ka dhene leksione te lojes, sigurisht.

E keni uruar Zhang Jr?


“Po, e kam komplimentuar, jemi degjuar, I kam shpjeguar qe sipas meje eshte i zoti dhe do te beje mire”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.