Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,217 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti: “Inter-Suning, ndoshta te reja se shpejti. Perjashtoj rikthimin tim. Thohir? Duhet t’i japim kohe”

Moratti: “Inter-Suning, ndoshta te reja se shpejti. Perjashtoj rikthimin tim. Thohir? Duhet t’i japim kohe”
Bujar Berishaj

Perderisa udheheqesit e Interit jane duke punuar ne aksin Milano-Nanjing per te avancuar tratativen me Suning Commerce Group, Massimo Moratti, ne nje konference te Qendres Sportive Italiane ka bere nje perbledhje te situates:

“Mund te ndodh qe te kete te reja, por kete e dine me shume ata. Nese mbaj 30% tim? Per momentin po, jam akoma brenda klubit. Por perjashtoj rikthimin tim”.

Moratti pastaj flet per raportin me Thohir: “Nese prisja dicka me shume nga Thohir? Jo, asgje ndryshe. Ne nivelin human Thohir eshte njeri shumei sjellshem me mua dhe mes nesh ka nje raport shume te mire, por ne Itali eshte pak e veshtire qe te integrohesh sa i perket futbollit, eshte e veshtire edhe te rritesh. Eshte e njejta edhe per skuadrat tjera. Nuk eshte nje moment i lehte, duhet t’i japim kohe dhe me qetesi do te shohim rezultatet”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.