Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 10, 2020

Scroll to top

Top

1,385 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti, ja arsyet e lamtumires. Kuota mbetet, si do te perdoret 30% i mbetur…

Moratti, ja arsyet e lamtumires. Kuota mbetet, si do te perdoret 30% i mbetur…
Bujar Berishaj

Sot ka ardhur lajmi i lamtumires, te pakten si president nderi, i Massimo Morattit.

Asyet qe e kane cuar ish-patronin drejt ketij vendimi jane praktikisht te natyres ”humane”. Ky skenar ka qene i paimagjinueshem, por situata ka marr nje drejtim te caktuar pas deklaratave te se henes, kur Moratti, filloi te vinte ne pikepytje poziten e teknikut Walter Mazzarri.

Ish-numri nje i shoqerise nuk i ka pritur mire fjalet dhe ka mbetur i zhgenjyer nga solidariteti i paket nga Erick Thohir. Ne te vertete, manjati eshte paraqitur dje prane ekipit gjate pregaditjes ne prag te ndeshjes ne EL kunder Saint-Ettiene, duke folur disa minuta edhe me trajnerin, pasi e kishte konfirmuar ne menyre te vazhdueshme javet e fundit.

Ne perfundim, sa i perket kuotes te cilen e posedon akoma Moratti nuk regjistrohen te reja sa i perket ndonje shitje. Pjesa e mbetur prej 30%, ne fakt do te ndahet ne menyre te barabarte mes dy djemve te tij Angelomario Moratti dhe Giovanni Moratti.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.