Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

712 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti: “Ja si ka ardhur ideja per Inter Campus. Duke pare luften ne Kosove dhe…”

Moratti: “Ja si ka ardhur ideja per Inter Campus. Duke pare luften ne Kosove dhe…”
Bujar Berishaj

Ish-presidenti zikalter, Massimo Moratti, protagonist si i ftuar ne institutin kombetar te tumoreve (INT) ne Milano eshte rikthyer te flas per Interin.

Ne mesin e temave te prekurave ka qene edhe ajo e Inter Campus dhe e themelimit te saj. Duke folur per te presidenti historik ka thene:

“Eshte nje ide qe ka ardhur duke pare shifrat ne futboll dhe te ben te kuptosh edhe per mjerimin qe eshte ne bote dhe keshtu mendon te ndihmosh ne nje menyre permes Interit”.

“Ne Brazil na kerkuar te ndihmojme femijet qe vinin nga lagjet e varfra fillimisht, pastaj filloj edhe lufta ne Kosove, ka pasur edhe situata tjera si ajo ne Kube”, ka thene ai duke cekur edhe ndihmen qe ka bere per Kosoves gjate luftes.

“Hap pas hapi kemi ndertuar nje organizate qe ka prekur shume vende me situata te vecanta. Per t’u zgjeruar me tutje duhesh te jesh i sigurt qe punon me njerez serioz, por eshte nje gje per te cilen jam krenar”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.