Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

803 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti jep lajmin e keq: “Tashme na duhet ta pranojme: Suning dhe Zhang nuk eshte me ne gjendje qe te…”

Moratti jep lajmin e keq: “Tashme na duhet ta pranojme: Suning dhe Zhang nuk eshte me ne gjendje qe te…”
Inter Club Staff

I ndalur per mikrofonat e Firenzeviola, Massimo Moratti ka folur per sfiden e Interit ne Franchi ndaj Fiorentines, por ka folur edhe per Suning.

“Mendoj se Conte e ka te gjithe ate sensin e pergjegjesise qe i duhet per te pergatitur nje ndeshje te mire ne Firenze.”

“Fiorentina eshte nje skuader ne rritje graduale ne kete moment, prandaj duhet pasur shume kujdes ne kete ndeshje.”

“Mendoj se eshte nje sfide e veshtire. Per Interin ka qene gjithmone nje ndeshje e rendesishme ajo e Firenzes.”

“Te kalosh dhe te marresh tre piket ne Firenze do te thote se ke fituar pike ne nje nga fushat me te veshtira te kampionatit.”

“Tradicionalisht ka qene keshtu. Kush kalon kete fushe me sukses, me pas ka arritur dicka te madhe.”

Cfare mendon per tratativen e shitjes se Interit nga ana e Suning?

“E verteta? Nuk e prisja fare. Por tashme duhet ta pranojme dhe per sa i perket te tjerave, situata e veshtire ne Kine ka bere qe familja Suning dhe familja Zhang te mos jete ne gjendje te mbeshtese, per shkak te qellimeve dhe menyrave, kauzen interiste.”

“Shpresoj shume qe te gjejne dike ne lartesine e tyre. Shpresoj shume.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.