Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 28, 2021

Scroll to top

Top

2,509 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti: “Juventus, tani ki kujdes. Enderroja Kaka, Mazzarri nje shkemb…”

Moratti: “Juventus, tani ki kujdes. Enderroja Kaka, Mazzarri nje shkemb…”
Xhorxh Gellci

Ka nje fryme besimi ne shtepine e Interit. Dy fitoret e para ne kampionat i kane dhene ambjentit zikalter qetesine qe mungonte prej koheve te Mourinhos. Dhe nje pjese e madhe e merites i shkon Walter Mazzarrit. Massimo Moratti e ka lavderuar publikisht dhe i ka leshuar sfiden Juventusit, kundershtarit te rradhes ne kampionat. Ja deklaratat e numrit nje zikalter te sjella nga gazetat Il Corriere dello SportTuttosport dhe La Gazzetta dello Sport ne shitje neser: “Juve kujdes. Nuk jemi shume larg. Mazzarri do na ndihmoje. Eshte si nje shkemb, kishim nevoje per nje si ai. Enderroja Kaka-ne, do e deshiroja me ne.” Fjale te rendesishme, ne 10 dite distance nga ndeshja me bardhezinjte. Eshte kthyer buzeqeshja. Tani, rradhen e ka Juventusi…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.