Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,106 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti ka takuar Mazzarrin. Ishte edhe Doktor Combi

Moratti ka takuar Mazzarrin. Ishte edhe Doktor Combi
Xhorxh Gellci

Nje ore e nje cerek takim. Sic raporton Sky Sport, Massimo Moratti dhe Walter Mazzarri kane vendosur stafin e ri teknik dhe atletik te Interit. Nje dite e gjate per Mazzarrin qe me pare ka qene ne Hotel Melia, afer San Siros, ku ishin edhe zevendesi Frustalupi, asistenti Vigiani dhe pergatitesi atletik Pondrelli, te cilet kane marre pjese ne takim.

Cuditerisht, sipas Sky, ne takim ka shkuar edhe Doktor Franco Combi. Ka qene rasti i duhur per te sqaruar strategjite pas nje sezoni te tmerrshem ne aspektin e demtimeve. Per te ka paguar pregatitesi atletik Rapetti, ndersa me Combin eshte percaktuar gjithcka dhe do te qendroje tek Inter. Moratti nuk ka dashur te leshoje deklarata, ndersa fjalet e vetme te teknikt ishin: “Jam i lumtur? Po.

Sipas Gazzetta dello Sport, Mazzarri ka kerkuar te vendoset objektiv i qarte: Camillo Zuniga, sepse e pelqen shume si lojtar, di te luaje ne te dy krahet, dhe gjithashtu kolumbianet Cordoba dhe Guarin do e ndihmonin te ambjentohej me lehtesisht. Pra Mazzarri ka kerkuar ‘ate dhe vetem ate.’ Megjithate, sic dihet problemi eshte De Laurentiis qe e quan te pashitshem, megjithese mendohet se ne fillim Benitez do ta provoje gjate pregatitjes verore dhe te vendose.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.