Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,872 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti: “Kam dashuruar me shume Recoben se sa Ronaldon. Do kishim shume tituj pa gjera te cuditshme…”

Moratti: “Kam dashuruar me shume Recoben se sa Ronaldon. Do kishim shume tituj pa gjera te cuditshme…”
Inter Club Staff

Massimo Moratti ka folur per Premium Sport gjate dites se sotme dhe ka uruar personalisht Chino Recoban qe mbushi sot 40 vjec.

“Nuk eshte thjesht nje lojtar, ai eshte vete futbolli: Ka bere gjera qe lojtaret normal nuk i bejne dot. Ke kam dashuruar me shume ndermjet tij dhe Ronaldos? Jane dy gjera te ndryshme por them Recoba sepse eshte ai qe me ka surprizuar me shume. Ronnie ishte lojtari me i mire ne bote dhe e admiroja per kete.”

Nje Moratti perseri ne drejtim te Interit? “Ne kete moment nuk mund te them asgje por kurre mos thuaj kurre. E ardhmja nuk dihet asnjehere.”

Tani tek Interi eshte Icardi qe po ben te enderrojne tifozet: “Shpresoj te qendroje shume gjate. E meriton.”

Dicka per Interin e Recobas dhe Ronaldos? “Ajo Inter e krahasuar me kete te sotmen? Duhet thene se atij Interi i mungojne shume kupa nese do te ishte luajtur drejte. Ne nje situate normale do te kishte fituar kampionate rresht, por dihet tashme nga te gjithe cfare ka ndodhur… Le te themi te pakten qe ka zbavitur te gjithe tifozet.”

Bayern-Juve? “E pashe pjesen e pare dhe Juve meritonte: goli i kontestuar nuk ishte deciziv sepse Juve shenoi direkt pas tij 2-0. Por pas asaj pjese te pare nuk mendoja se do mbaronte 4-2. Urime Bayernit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.