Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,881 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti: “Kemi firmosur, Interi eshte ne duar te sigurta. Po bej sikur…”

Moratti: “Kemi firmosur, Interi eshte ne duar te sigurta. Po bej sikur…”
Xhorxh Gellci

Eshte dita e historise zikalter. Massimo Moratti, poshte zyrave te Saras sapo ka dhene lajmerimin. Ka firmosur dhe Erick Thohir eshte aksioneri kryesor i klubit.

“Po kane ardhur firmat, dhe besoj se komunikata do te leshohet pas pak oresh. Te kenaqur? Po, eshte zgjatur pak, por eshte dicka e ekuilibruar, e bere mire.”

MESAZH PER TIFOZET – “Te shohim te bejme komunikaten dhe pastaj te shohim edhe per mua. Besoj se edhe une bej sikur eshte gjithcka e rregullt, por eshte e qarte qe eshte e cuditshme ne aspektin e sjelljes. Do shikoj me vone cfare do te ndjej te them.”

KEQARDHJE – “Me vjen keq sepse kur ndryshon dicka ne jete, nuk e di nese te vjen keq apo pershtatesh me nje ritem te ndryshem. Te shohim nese ritmi do te jete i ndryshem sepse per momentin nuk mendoj aspak. Ka shume dashuri per Interin, dhe nese nuk eshte kenaqesi, eshte nje lehtesim sepse ke lene gjithcka ne duar te sigurta. Per kete jam i sigurt sepse jane njerez shume te mire, te mire edhe ne aspektin karakterial.”

NJE SHPIRT TE RI – “Cdo president e jep shpirtin e tij, do te kete kohe, do te lene gjurmet e tyre, edhe te ndryshme, nuk e di. E rendesishme eshte qe te jene gjithmone te respektueshme, por tek keta njerez nuk mungon.

ASAMBLEJA E 28 TETORIT – “Ka nje rendesi relative. Asambleja e dates 28 eshte e lidhur me detyrimet e datave te bilancit te shkuar. Per pjesen e re, ndoshta mund te bejme edhe nje asamble te jashtezakonshme pas disa ditesh.”

PRESIDENT – “Une president? Nuk e di, te shohim. Por gjithcka varet nga une.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.