Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,515 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti konfirmon: Shitja e 20% te aksioneve? Po, por me pare duhet verifikuar miresia e ketij operacioni, Me Tohir…

Moratti konfirmon: Shitja e 20% te aksioneve? Po, por me pare duhet verifikuar miresia e ketij operacioni, Me Tohir…
  • On 12/04/2016, 10:03

A do ta ndihmosh Tohir per te gjetur partner te tjere qe do mund te sjelin likuiditet ne klub?

Tohir i ka idet e qarta . Wang Jing? Me ka telefonuar per te me kerkuar falje pasi nuk mundi te merte leje nga qeveria, dhe ne ate kohe erdhi Tohir.

 A eshte Goldman Sachs kompania e gjetur nga Tohir per te bashkpunuar?

Po, edhe pse eshte shpejte per te folur sesi do shkojne gjerat. Duhet te shikojme me kujdes dhe te kuptojme se cili eshte qellimi i tyre.

Flitet per 20% te aksioneve?

Po, besoj se po.

A nuk ju duket e cuditshme qe ashtu si Tohir ne 2013, dikush te jete i gatshem te investoje por mos te kete te drejte vendimmarje?

Kete duhet tja kerkoni atij, une dua te kuptoj qellimin e ketij operacioni.

Po nese do te kerkonin te jepje 6% nga aksionet e tua, si do te veproje?

Nese do te bindesha se do sherbente per te miren e Interit, do te thoja po.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.