Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

632 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti: “Kur bleva Chivun, i thashe Sensit: Me thuaj nje cmim per Tottin dhe do ta blej, por…”

Moratti: “Kur bleva Chivun, i thashe Sensit: Me thuaj nje cmim per Tottin dhe do ta blej, por…”
Inter Club Staff

Massimo Moratti ka dhene nje interviste te gjate per Corriere della Sera, dhe Massimo jone ka thene se ka menduar seriozisht te bleje Francesco Tottin nga Roma duke provuar cdo gje por pa sukses. Ja fjalet e tij:

“Isha ne Rome me Presidentin e Romes Sensi ne 2007. Po mbyllnim marveshjen per Cristian Chivu dhe ne ate moment i thash: ‘Ne momentin e pare qe do te shesesh Tottin, po te jap kete fleten e bardhe dhe vetem ver nje cmim per te, e une do te jap parate pa u menduar dy here’. E ai mu pergjigj: ‘Jo, Totti qendron ketu, nuk do ta shes kurre’. E kishte te drejte, edhe pse Totti me ne do te kishte fituar Tripleten, eshte nje lojtar i jashtezakonshem, i keq ne fushe kur perballesh me te por shume i sjellshem perpara ndeshjes dhe pas saj.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.