Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,088 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti: “Me Thohir shpresoj ne nje Inter me te mire. Une president? Te shohim…”

Moratti: “Me Thohir shpresoj ne nje Inter me te mire. Une president? Te shohim…”
Xhorxh Gellci

Keto jane fjalet e Massimo Morattit ne fund te mbledhjes te shumepritur te Keshillit te Administrimit, e fundit para hyrjes ne shoqeri te Thohir. Presidenti zikalter ka konfirmuar se gjithcka eshte e bere dhe shpreson per te pare ne te ardhmen, me Thohir, nje Inter me te mire.

Moratti, na thuaj si ka shkuar Keshilli i Administrimit?
“Asgje e vecante. Kishim thjesht per te ratifikuar bilancin e vitit te shkuar. Pastaj ka patur nje bashkebisedim me keshilltaret, por asgje e re.”

E keni fiksuar daten e Asamblese?
“Akoma jo, kemi menduar per disa data, por do e vendosim perfundimisht pas disa ditesh.”

Firmat jane te sigurta?
“Po, keshtu duket. Megjithate nuk ka asgje te sigurt. Ndoshta nuk jemi larg, por deri ne momentin kur nuk eshte firmosur nuk mundem dhe nuk duhet te jap asnje lajmerim. Dhe nuk ka per te ndryshuar shume ne profilin e menaxhimit te shoqerise.

Mund te vine firmat brenda kesaj jave?
“Edhe ndoshta, por varet nga shume faktore te vegjel.”

Ju do te qendroni president?
“Te shohim.”

Do te vinte Thohir ne Asamble ne rast se do firmoste?
“Nuk e di, nuk kemi folur kurre per dicka te tille.”

Ne Keshillin e ri te Administrimit do te kete tre pjesetare te familjes Moratti?
“Varet sa keshilltare ka, pastaj prej aty do te behen konsiderimet ne baze te perqindjeve qe ka secili. Nese behet fjale per tre aksionere qe hyjne, secili do te kete perqindje dhe do te prezantoje veten e tij ne nje menyre te caktuar. Prandaj edhe ne, qe do te kemi nje pjese te mire te perqindjes te aksioneve, do te kemi perfaqesuesit tane.”

Cfare Inter do te jete me ardhjen e Thohir?
“Shpresoj akoma me i mire se ne kete moment, sepse eshte pikerisht per kete qe po bejme kete operacion.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.