Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2021

Scroll to top

Top

1,890 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti: “Merkato, prisni gjithcka. Guarin dhe Ranocchia…”

Moratti: “Merkato, prisni gjithcka. Guarin dhe Ranocchia…”
Xhorxh Gellci

Perpara zyrave te Saras, presidenti Massimo Moratti ka bere nje permbledhje te temave me te nxehta ne shtepine e Interit. Mbi Mazzarrin: “Kam krijuar nje ide pozitive mbi te. Eshte nje njeri konkret dhe po kupton si te kompletohet skuadra ne menyre qe te kete ekuiliber.”

Cfare lloj merkato duhet te presin tifozet?

“Te presin gjithcka (qesh). Do te shohim cfare do te ndodhe ne dalje dhe ne hyrje qe mund te kenaqe edhe modulin e Mazzarrit edhe shoqerine gjithashtu.

Ju rezulton te keni interes per Osvaldon?

“Gjera te ketij tipi i shoh ne televizion.”

Ranocchia do te qendroje ne Milano?

“Mendoj qe po. Eshte reparti mbrojtes qe duhet ti japim peshe, sepse Ranocchia eshte nje nga lojtaret me te forte ne Itali ne ate rol.”

E ardhmja e Guarin do te jete tek Inter?

“Eshte bukur qe ai thote keshtu. Eshte nje nga me te kerkuarit por edhe nje nga ata qe ne na pelqen me shume per Interin.

Ne cfare pike jane tratativat per shitjen e nje pjese te shoqerise?

“Eshte me pak e nxituar se sa ajo qe lexoj ne gazeta.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.