Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 28, 2021

Scroll to top

Top

646 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti: “Milito ne rritje, Rolando dhe Wallace kane kualitete. Juventusi…”

Moratti: “Milito ne rritje, Rolando dhe Wallace kane kualitete. Juventusi…”
Ardis
  • On 07/09/2013, 15:27

Mbas barazimit 2-2 ne miqesoren me Luganon, presidenti zikalter Massimo Moratti komenton ne mikrofonat e gazetareve mbi aktivizimin e Diego Militos: “E kam pare shume mire fizikisht dhe eshte ne rritje natyrisht, keshtu qe nuk mund te jete plotesisht ne forme. Por nga ana atletike po permisohet dhe ka arritur te shenoje gol qe eshte gjeja me e rendesishme”. Mbi te ardhurit e rinj, Rolando dhe Wallace“Deri dje kane bere nje stervitje te rende, ndersa sot gjendeshin perballe nje skuadre qe dha gjithcka ne kete ndeshje, keshtu qe sigurisht nuk arriten te jepnin me te miren, por kualitetet e tyre ishin te dukshme. Vizita e dyte ne tre dite? Eshte normale sepse kishte ndeshje dhe nje ndeshje ne jave e shikoj me gjithe qejf”. Dhe nje koment mbi sfiden e ardhshme kunder Juventusit: “Eshte e nevojshme te bejme sa me mire kete jave, edhe pse nje pjese e lojtareve kane angazhime me kombetaret e tyre”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.