Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,919 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti: “Mire Jonathan dhe Alvarez. Cambiasso drejtues i ekipit dhe Guarin…”.

Moratti: “Mire Jonathan dhe Alvarez. Cambiasso drejtues i ekipit dhe Guarin…”.
Ardis
  • On 27/09/2013, 11:48

I pyetur nga gazetaret poshte zyrave, Massimo Moratti ka komentuar keshtu ndeshjen e djeshme. “Eshte nje mengjes i bukur? Po, por per 48 ore do te kthehemi serish ne fushe”, paralajmeron Moratti.

Ky Inter te kujton pak ate te Mourinho-s? “Nuk ka vend per te bere krahasime. Jemi nje skuader me karakter, me lojtare qe e duan ekipin dhe duan te provojne se jane te vlefshem ne fushe”. Mund te flitet per skudeto? “Nqse ma thoni cdo ndeshje dhe me pas kur humbasim… Fillojme nga fillimi, shikojme perpara per te bere sa me mire”.

Si e gjykoni reagimin e Guarin? “Nuk e di, e kam pare me vone. Por ishte shume i qete. Besoj se i ka ardhur keq per ate qe ndodhi: eshte nje djalosh i zoti, qe beri nje reagim te gabuar, mbase. Por duhet te inkuadrohet ne optiken e nje djaloshi te mire”.

Cambiasso deciziv? “Po, decisiv, drejtues. Ka bere gjithcka qe nje lojtar mund te beje. I gezuar per golin, duke pare edhe lindjen e djalit te tij”.

Eshte dikush qe meriton nje kompliment ne vecanti tek Interi? “Me behet qejfi per Jonathan dhe Alvarez, qe tashme jane dy pika referimi te rendesishem per skuadren dhe shoqerine”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.