Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,854 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti: “Mungon vazhdueshmeria. Pastore? Duhet qe ata qe jane ketu te japin me shume. Icardi…”

Moratti: “Mungon vazhdueshmeria. Pastore? Duhet qe ata qe jane ketu te japin me shume. Icardi…”
Inter Club Staff

Nuk eshte Interi me i mire qe ai mban mend, por Moratti i eshte pergjigjur disa pyetjeve te gazetarit te FcInterNews gjate dites se sotme. Keto kane qene fjalet e presidentit legjendar zikalter:

President pse kjo ndalese?

“Mund te kete nje motiv fizik prapa por kete e them duke e pare nga jasht, duke qene se stervitjet nuk i shikoj. Nuk kuptohet se si, por ndodh gjithmone qe skuadra te kete probleme pas pushimit te krishtlindjeve. Nuk shikon analogji me sezonin e Stramaccionit sepse atehere pati shume demtime, por me Interin e Mancinit perpara dy sezonesh po. Shoh ngjashmeri.”

Mendon se mund te kete ndonje problem ne dhomat e zhveshjes?

“Nuk e di, mbase eshte kaq e thjeshte. Por mua me duket sikur skuadra ka probleme me vazhdueshmerine, duket sikur ne nje moment te caktuar ndalojne se luajturi dhe duhet bere cmos qe kjo te mos ndodhe me.

Ti a do e merje Pastoren?

“Ne kete moment mendoj se nuk eshte ceshtje blerjesh, por me shume mungon deshira per te bere mire ketu per ata qe jane ne skuader. E kam thene edhe me pare, e ka thene edhe Spalletti sepse skuadra eshte me te vertete e mire.”

Por i njejti tranjer ka lene te kuptohet qe eshte nevoja per transferime…

“Po, por tekniku duhet te punoje me ata qe ka per te gjetur zgjidhje. Per ate paguhet…”

Mendon se roli i Icardit mund ti jape bezdi dikujt ne grup ne kete moment? 

“Me thene te drejten nuk mendoj se eshte kjo. Ai eshte personi qe ka shenuar me shume, mbulon rolin si kapiten me nder te madh. Duke bere llogarite ai eshte njeriu qe sakrifikohet dhe ben me shume per skuadren.”

Pertej momentit te veshtire, disa te rinj si Skriniar dhe Cancelo a ju kane bere pershtypje pozitivisht? 

“Skriniar me duket shume i forte. Cancelo eshte i mire, kishte nevoje te luante dhe kohet e fundit ka luajtur mjaft mire, duke treguar se eshte nje futbollist me cilesi te larta dhe i denje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.