Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,474 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti: “Nuk besoj se do qendroj president.” Ja menyra si Thohir e ka bindur

Moratti: “Nuk besoj se do qendroj president.” Ja menyra si Thohir e ka bindur
Xhorxh Gellci

Ne fund, Massimo Moratti eshte ‘dorezuar’. Presidenti nuk kishte deshire te shiste krijesen e tij por veshtiresite ekonomike dhe kriza ne sektorin e naftes (qe ka goditur edhe Saras, kompanine e tij), e kane detyruar qe te mos kete zgjidhje tjeter.

Sipas asaj qe tregon Massimiliano Nebuloni, Thohir ka nxjerre ‘as-in nen menge” duke i premtuar presidentit interist perfshirjen e familjes Bakrie, nje familje potente biznesi ne Indonezi dhe gjithashtu e perfshire ne politike.

Dyshja Bakrie-Thohir do i lejoje Interit te qendroje ne eliten europiane dhe per kete Moratti eshte bindur te thote ‘Po’.

Nderkohe presidenti per here te pare ka konfirmuar se gjithcka po shkon drejt mbylljes: “Duhet te flasim ende, por nese gjithcka shkon mire do te mbyllim brenda nje muaji. Do te qendroj president? Nuk besoj.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.