Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

476 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti nuk do te largohet nga Interi, te pakten jo tani afer. Ceshtje tifozesh dhe… klauzolash!

Moratti nuk do te largohet nga Interi, te pakten jo tani afer. Ceshtje tifozesh dhe… klauzolash!
Inter Club Staff

Pyetja qe ngrene tifozet Interist dhe jo vetem, eshte nje e vetme: Po ky Inter a eshte edhe Interi i Morattit?

Gazzetta dello Sport mundohet te jape nje pergjigje: Perpara se te shpjegojme situaten duhet qe me pare te qartesojme se raporti i Morattit dhe i Thohir eshte me shume sesa i mire, edhe pse disa vendime te fundit te manjatit indonezian ku ka larguar disa drejtues te Interit Morattian, nuk i kane pelqyer shume.

Nje sinjal i mundshem i largimit te Morattit do te ishte 6 Maji i kaluar ku Presidenti i nderit te Interit ngriti nje shoqeri ku i kaloi femijeve te tij Angelomario dhe Giovanni 29,5% e Interit por kjo nuk do te thote aspak largim: Ne punet e perditshme te tij ai nuk para meret me Interin (ai ka te drejten e vetos ne shume gjera), por e di shume mire se per shumicen e tifozeve Interist, Presidenti i “vertete” dhe pika e nisjes se Interit eshte pikerisht ai e per cdo tifoz ai mbetet garancia.

Dhe pikerisht per ceshtje pergjegjesie qe ka ndaj popullit Interist – pa harruar qe vete Thohir ka deshiruar qe familja te qendroje – nuk ka ne plan te largohet nga Interi, per me shume tani afer. As nuk i shkon ndermend.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.