Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

789 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti: “Nuk e gjykoj tani Mazzarrin. Kualiteti, merkato dhe pregatitja…”

Moratti: “Nuk e gjykoj tani Mazzarrin. Kualiteti, merkato dhe pregatitja…”
Xhorxh Gellci

Nga faqet e Gazzetta dello Sport, gjejne vend disa fjale te presidentit Moratti, qe flet keshtu pas humbjes te thelle te marre ne miqesore kunder Valencias: “Eshte e mjaftueshme te jemi te kuptueshem – ka thene presidenti – per te kuptuar qe ne keto kohe koncepti i fitores dhe humbjes nuk eshte absolut: nese fiton te duket sikur je shume i forte dhe ndoshta nuk je, nese humbet te duket sikur je i deshperuar dhe pastaj zbulon qe situata nuk eshte kaq e rende. Trajneret gjykohen gjithmone nga fillimi, ndoshta kur rruga eshte akoma e gjate: ja, eshte dicka qe nuk kam ndermend ta bej. Edhe sepse me duket se ky problemi i pregatitjes vlen per te gjithe.”

Presidenti nuk limitohet te flase vetem per ceshtje tekniko-taktike, por edhe merkatoje: “Pavaresisht ceshtjes te gjendjes atletike, ka nje problem kualiteti: vetem kur lojtaret do te jene mire do te kuptohet tamam cfare i mungon ketij Interi, dhe ne ate rast do i takoje shoqerise te nderhyje. Mazzarri nuk ben kerkesa qe mund ta vendosin ne veshtiresi, por ndoshta diskutime logjike, qe na lejojne te kemi kohen qe nevojitet per te gjetur zgjidhjet e nevojshme.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.