Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,303 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti: “Nuk ka oferta per lojtaret e medhenj. Guarin, Isla, Naingolan…”

Moratti: “Nuk ka oferta per lojtaret e medhenj. Guarin, Isla, Naingolan…”
Xhorxh Gellci

Pas fjalimit qe ka bere perpara turmes te Curva Nord, presidenti ka folur edhe me gazetaret ne nje interviste te shkurter, te cilen inter.al ja u sjell te plote ne gjuhen shqipe:

President, duhet te presim nje merkato sic i takon Interit?

“Po, edhe sepse per mendimin tim kemi nje skuader te mire qe duhet te beje me shume sesa sezonin e shkuar. Dhe pastaj, megjithate do te behet nje merkato qe do te mbuloje nevojat qe kemi ne reparte te caktuara, per te bere shume me mire se vitin e shkuar.”

Nainggolan dhe Isla jane lojtare qe mund t’u interesojne? Duken sikur jane te paret ne listen e Mazzarrit.

“Mazzarri nuk ka bere asnje liste dhe nuk na ka vendosur asnje lloj detyrimi ne lidhje me ndonje lojtar.”

“Do te kete nje shitje te nje lojtari kryesor per te financuar merkaton?

“Do te shikojme, tani per tani nuk kemi patur asnje situate te tille. Nuk ka ardhur asnje oferte, le te themi keshtu.”

Guarin pelqehet tek Tottenham, apo jo?

“Eh, Guarin eshte me te vertet nje lojtar shume i forte…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.