Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,295 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti: “Pioli eshte nje zgjedhje me qellim te mire dhe praktike. Kinezeve i kam thene gjithmone…”

Moratti: “Pioli eshte nje zgjedhje me qellim te mire dhe praktike. Kinezeve i kam thene gjithmone…”
Inter Club Staff

I intervistuar pak me pare poshte zyrave te Saras, Massimo Moratti ka folur per situaten aktuale te Interit, pas fitores 3-0 ndaj Crontes.

Ja fjalet e presidentit legjendar te Interit: “Dje ne 10 minutat e fundit skuadra u zhbllokua dhe beri mire, kjo fitore i ka dhene shprese te gjithe tifozeve. Pioli? Eshte nje zgjedhje me qellim te mire, praktike, sepe ai e njeh futbollin italian dhe skuadrat e veta i ben te luajne mire gjithmone. Skuadra do e mirprese besoj. A kam qene prezent ne ‘casting’ per tranjerin e ri? Mund te kem qene prezent nga tv (qesh), nejse, keto jane sisteme te ndryshme, nuk eshte e thene te jene te drejta apo te gabuara, jane transparente, por zgjedhja eshte e bere mire. Fjalet e Trochettit per distancen e Suning me skaudren? Gjithmone i kemi kerkuar ketyre personave qe te jene sa me afer te jete e mundur, por ata jetojne larg. Gjithsesi si e shoh une situaten, me duket se po bejne ceshte e mundur per te ndryshuar edhe kete. E ka provuar edhe Thohir ta beje. Njeri i forte ne klub? Secili e shikon organizimin e klubit sic do vete, e rendesishme eshte qe shoqeria te degjohet mire dhe sakte nga skuadra, secili duhet te kete pergjegjesi te caktuara qe duhet ti permbushe. Derby kinez? Milani nuk e ka bere akoma kalimin, eshte pak ndryshe dhe e cuditshme per ne ne Itali, por ne Angli pershembull jane mesuar te luhen Derby me pronare nga ane te kunderta te botes. A jam pyetur per zgjidhjen e tranjerit? Jo. Objektivi eshte te hyme ne grupin e skuadrave qe jane ne gare per Champions League, nuk eshte e lehte por duhet te punojme fort per ta arritur.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.