Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,102 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti: “Pothuajse ne fund. Shpresoj qe Kinezet ta kuptojne pergjegjesine dhe privilegjin…”

Moratti: “Pothuajse ne fund. Shpresoj qe Kinezet ta kuptojne pergjegjesine dhe privilegjin…”
Inter Club Staff

Tratativa per shitjen e paketes se aksioneve te shumices se Interit eshte ne nje faze teper te avancuar dhe kjo gje u pranua edhe nga vete Massimo Morati dje: “Firma me Suning eshte shume afer. Kam pershtypjen se ideja eshte ajo qe te mbyllet sa me shpejt”, ka thene dje presidenti zikalter. 

Interi do te kontrollohet nga grupi Kinez por lajmi me i madh eshte dalja e Morattit nga organigrama pas me shume se 20 vitesh. Fjalet e Morattit, i cili per momentin nuk ka ndermend te udhetoje ne kine, tregojne se kjo tratative eshte ne nje faze shume te perparuar.

“Me pare duhet kuptuar se cfare do te ndodhe ne keto dite. Do te shohim cfare do te me thote Thohir qe eshte burimi dhe personi im i kontaktit. Do te duhen gjithsesi disa dite per te percaktuar pozicionin tim. Shpresoj qe kinezet ta kuptojne pergjegjesine e madhe dhe privilegjin qe do te thote te perfaqesosh tifozet fantastik te Interit. Shpresoj ta kuptojne se cfare duhet bere qe te behet mire tek Interi. Duke u nisur qe tek lenia e Interit ne doren e drejtuesve Italian qe e njohin territorin dhe dinamikat tona.” – ka shpjeguar Moratti.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.