Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 25, 2019

Scroll to top

Top

3,310 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti projekton rikthimin ne krye te Inter sebashku me Tronchetti Provera: ja mundesite…

Moratti projekton rikthimin ne krye te Inter sebashku me Tronchetti Provera: ja mundesite…
Juxhin Nebiaj

Rikthehen zerat per nje rikthim tek Inter te Massimo Moratti. Kete here ka folur Girono/Qs. Sipas kesaj gazete ish presidenti kete here ka projektuar nje plan per te rimar aksionet e klubit zikalter. Ky plan ka dal nga disa informacione te treguara nga dikush qe eshte afer kesaj familje, te cilet si fillim kan synim te marin perqindjen e Thohir, 31% te cilat jan gati te shiten nga manjati indonezian, por edhe Suning do e pelqente pasi kerkon aksioner te tjere.

Ky plan mund te vazhdoje me rimarjen e shumices se aksioneve te Inter. Per kete aksion Massimo Moratti do kete mbeshtetjen e Marco Tronchetti Provera. Kjo flitet se do jete nje tentative tjeter pas asaj ne 2015 ku perpara se Thohir ta shiste tek Suning, u kontaktua dhe nga Moratti e Provera, por pa gjetur marveshje…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.