Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

902 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti: “Roma, nje leksion. Me vjen keq per penalltine. Thohir? Prej kohesh…”

Moratti: “Roma, nje leksion. Me vjen keq per penalltine. Thohir? Prej kohesh…”
Ardis
  • On 07/10/2013, 12:06

Massimo Moratti, si zakonisht, nuk i shpeton mikrofonave te kronisteve. Ja cfare ka deklaruar ai.

Moratti, jeni dakord me deklaraten e Mazzarrit ne fund te ndeshjes? I jepni besim edhe ju?
“Une nuk e di, nuk isha ne dhomat e zhveshjes. Kam lexuar qe eshte bere mire. Mazzarri ka kapacitetin qe te gjeje fjalet e sakta. Keto jane 3 pike me pak: do te thote se mund te behet me shume duke pare edhe se mundesia e zgjedhjes se lojtareve eshte e gjere, qe mund te luajne lojtaret me te mire ne formen fizike”.

Interi do te ridemensionohet mbas humbjes me Romen?
“Ndeshja mund te merrte drejtim komplet tjeter dhe tashme jemi ketu te flasim ndryshe. Ne fund, duhet ta marrim si leksion per te punuar me shume, ndoshta, ose per te kuptuar qe ndeshje te tilla, kur jane te shtremberuara, eshte e nevojshme ti perballesh ne fushe ndryshe. Edhe pse nuk ka asgje per te thene, sepse djemte kane provuar te shenojne gol deri ne funs te ndeshjes”.

Skuadra ka vuajtur nga mungesat?
“I njoh vlerat e lojtareve qe jane jashte dhe per kete ju qendroni tek mungesat. Mbase, ai qe mungon ka eksperience dhe mund te mos humbase ekuilibrin ne momente te veshtira”.

Tek penalltia qe nuk ishte, cfare keni per te thene?
“U kuptua qe ishte jashte, por nuk u nervozova se eshte fillimi i kampionatit. Vazhdoj te mendoj qe jane gabime te mundshme. Me vjen keq, sepse jane tre persona qe i shikojne dhe mungon nje vendim i drejte: ka shkuar ashtu, shpresojme perhere qe mund ta ribejme”.

Kapitulli Thohir. Te merkuren firmat? Jemi afer?
“Nuk e di, te shikojme. Nderkohe vazhdojme dalengadale. Prej sa javesh themi qe jemi afer? (qesh)”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.