Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,649 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti: “Shitje e rendesishme? Me pare blerjet. Respekt per Stramen.

Moratti: “Shitje e rendesishme? Me pare blerjet. Respekt per Stramen.
Xhorxh Gellci

I nderhyre ne Pinzolo, presidenti zikalter Massimo Moratti flet keshtu per impaktin e teknikut te ri ne skuader: “Mazzarri me ka dhene nje impresion shume te mire: jeton me futboll dhe eshte nje punetor shume i madh. Entuziazmi i tifozeve eshte edhe imi dhe eshte per shkak te deshires qe kjo skuader di te transmetoje, qe eshte deshira qe vjen nga traineri.

Presidenti flet edhe per testin e fundit te zikalterve kunder Vicenzes: “Me ka ardhur shume keq te mos shoh Kovacic ne loje. Shpresoj se do sherohet shpejt, edhe sepse duhet te luaje ne nje pozicion te ri.

Mbi merkaton: “Sherben nje lojtar i krahut te djathte ne vend te Zanettit, i cili eshte i demtuar.

Mbi shitjen e nje lojtari te madh: “Nuk eshte e thene. Shohim me pare cfare do te bejme ne merkaton ne hyrje.

Ne fund nje mesazh per Stramaccionin: “Nuk mundem te mos kem nje afeksion shume te madh per Stramen.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.