Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 22, 2020

Scroll to top

Top

847 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti: “Stadiumi i ri, ka mundesi.” Maroni: “Thohir eshte i interesuar. Ka thene…”

Moratti: “Stadiumi i ri, ka mundesi.” Maroni: “Thohir eshte i interesuar. Ka thene…”
Xhorxh Gellci

Ka mundesi qe Interi te ndertoje nje impiant te ri ne zonen Expo. E ka thene Massimo Moratti ne dalje te takimit me Thohir dhe Maroni, president i Regjionit te Lombardise: “Maroni ka qene shume i sjellshem si gjithmone. Eshte diskutuar se ka nje mundesi ne Expo. Projekt per stadiumin e ri? Thohir eshte treguar i disponueshem te kuptoje per cfare behet fjale.

Edhe Roberto Maroni ka folur pas takimit: “Ka qene nje takim shume pozitiv, ku kemi patur kohe te bejme edhe ndonje batute, duke pare qe ne Milano ka dy skuadra futbolli.

Kemi folur per shume gjera, mes ketyre edhe deshira per te realizuar nje impiant te rendesishem sportiv ne zonen Expo. Thohir eshte treguar i interesuar. Nuk ka thene po, por as jo. Dhe kjo eshte gjeja e rendesishme. Per pjesen tjeter, strukturat do te fillojne te ndertohen vetem ne fazen pas-Expo, ne 2016. Por eshte mire te dihet qe kjo eshte nje mundesi qe Interi nuk e perjashton. Behet fjale per nje interes qe me pelqen dhe do e vleresojme ne muajt e ardhshem.”

Per diskutimet me Thohir: “Kemi folur edhe per Lombardine, pervec futbollit, dhe i kam shpjeguar ate qe po bejme per te terhequr investime te huaja.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.