Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

802 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti: “Suning serioze dhe e forte. Juventusi eshte e kompletuar dhe e respektuar nga arbitrat…”

Moratti: “Suning serioze dhe e forte. Juventusi eshte e kompletuar dhe e respektuar nga arbitrat…”
Inter Club Staff

Ai konsiderohet nga te gjithe si ‘babai’ i Interistave. 

Kete epitet Massimo Moratti e ka fituar me kalimin e kohes dhe me gjithcka cfare ka bere ai per klubin zikalter.

I intervistuar nga revista ‘Economia’, reviste e perjavshme nga Corriere della Sera, ish-presidenti i Interit, Massimo Moratti ka folur per Saras, per rolin e tij te ri si president pas vdekjes se vellait Gian Marco, por nuk ka lene pa dhene ndonje koment edhe per pasionin e tij zikalter dhe situaten tek Interi e ne futbollin italian.

Nuk kishte si te mungonte as ‘kunja’ per Juventusin ne kete interviste.

Keto kane qene fjalet e tij:

“Babai im kishte per futbollin te njejtin pasion qe kishte per biznesin.”

“Interi per mua mbetet familje, nje copez e zemres time.”

“Puna te jep shqetesime me te medha, por nuk eshte se Interi nuk me ka dhene te tilla eh…”

“Pronaret aktual jane shume serioze dhe te forte nese flasim ekonomikisht.”

“Duhet te kemi durimin e duhur dhe te bashkepunojme me ta sepse do te bejne mire. Do te vijne edhe rezultatet e punes se tyre.”

“Juventusi? Ne Itali eshte e forte dhe e kompletuar, kane vazhdimesi.”

“Ne kete moment duke pare situaten e Kombetares, prezanton futbollin italian dhe gezon respektin e vecante te atyre qe drejtojne ne futbollin italian, si arbitrat per shembull.”

Eshte nje deklarate qe nuk do i pelqeje aspak Juventinave kjo qe Massimo Moratti ka dhene sot…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.