Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,153 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti: “Thohir, numra te genjeshtert dhe ka propozime te tjera”

Moratti: “Thohir, numra te genjeshtert dhe ka propozime te tjera”
Xhorxh Gellci

Massimo Moratti ka folur nga Brukseli ne nje mbremje per Bocconi Alumni Association ku ka sqaruar pozicionin e tij per disa aspekte. Duke nisur nga ceshtja Thohir: “Kam lexuar numra te cmendur, jo te vertete. Ceshtja nuk eshte si te shesim shoqerine, por si ta rindertojme ate. Indonezianet? Nuk jane te vetmit. Ka disa rikthime te bujshme nga te tjere. Do te shikojme kush do  te avancoje dhe nese mund te bejme nje hap te rendesishem si te shesim kuota te Interit.”

Kapitulli staf teknik dhe mjekesor: “Mjeku jone (Combi) do te qendroje, por me bashkepunues te tjere. Pastaj Walter Mazzarri ka sjelle bashkepunetore te tij te zote dhe une jam dakord.”

Ceshtja stadium: “Ka nje projekt te mire per San Siron. Mund te behet nje stadium i mire dhe te sjelle nje kthim ekonomik. Nuk ka nevoje menjehere per nje stadium te ri.”

Me pas pyetet se cili operacion ka sjelle me shume te ardhura : “Ronaldo dhe Ibrahimovic” – pergjigjet presidenti.

Mbi mundesine per te terhequr fanellen numer 4 ne nder te Zanettit: “Mendoj se nuk sjell fat ta heqim numrin e fanelles se nje lojtari. E kemi bere vetem me Facchetti. Sigurisht, nese Javier do e kerkonte, do ta mendoja.”

Mbi futbollin gjerman: “Eshte me i miri nga te gjithe, eshte rritur pak nga pak. Nje rritje e ngadalte dhe pa manjate indoneziane.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.