Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 31, 2020

Scroll to top

Top

886 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti-Thohir, tani fillon numerimi mbrapsht: ja skenaret finale

Moratti-Thohir, tani fillon numerimi mbrapsht: ja skenaret finale
Andi Prifti

Tratativa mes Massimo Moratti dhe Erick Thohir per shitjen e Interin eshte ne nje pike ku deshtimi nuk merret me si mundesi.

Manjati indonezian u larguar nga Milano me nje buzeqeshje ne fytyre qe paralajmeron nje rikthim te shpejte per te perfunduar detajet.

Por ka ende dyshime rreth kesaj shitjeje. Cila do te jete perqindja finale qe do marre Thohir? Moratti do dale nga skena apo do qendroje ne shoqeri me nje rol te rendesishem? Familja Moratti do te dale jashte Intreit me kalimin e kohes apo do qendroje per garanci?

Sky Sport ka dhene tre skenaret e mundshme te kesaj çeshtjeje te gjate:

1) MINORANCE E FORTE: 40% PER THOHIR DHE 60% PER MORATTIN (nje faze ku Moratti do vazhdoje drejtimin e Interit duke pasur nje persi mbi Thohir, dhe me kalimin e kohes Thohir do kaloje mbi 50%)

2) MAZHORANCE: 60% PER THOHIR DHE 40% PER MORATTIN (manjati indonezian behet menjehere pronari i Interit, por Moratti qendron ne nje drejtues dhe me nje minorance aksionesh)

3) MAZHORANCE E FORTE: 75% PER THOHIR DHE 25% PER MORATTIN (manjati behet pronari i Interit me nje kuote te konsideueshme, Mao Moratti mund te behet zevendes-president, familjes Moratti i garantohet nje klauzole qe i lejojne te marrin vendime. Natyrisht, me keto perqindje Thohir do duhet te paguanet me shume leke)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.