Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,611 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti: “Zanetti me mua do te ishte president! Tashme do e bejne…”

Moratti: “Zanetti me mua do te ishte president! Tashme do e bejne…”
Ardis
  • On 24/04/2014, 13:38

Massimo Moratti, ka folur gjithashtu edhe per Javier ZanettiZanetti, ne krahasim me Recoba-n, eshte dicka tjeter. Zanetti eshte historia e Interit. Jo vetem ne kendveshtrimin e kualitetit, por edhe te seriozitetit, lidhja me ngjyrat dhe njohurite dhe kapaciteti per te bere eksperience. Zanettit, nese i kerkon te flase per nje ndeshje kunder Milanit apo Juventus te 10 viteve me pare, nuk te thote vetem si shkoi ndeshja por edhe arsyet per te cilat eshte e nevojshme qe te urresh njeren skuader apo tjetren (qesh). Me pas eshte nje person i mirekuptueshem, person i zoti, por ka kete karakter te tijin qe e ben shume te pelqyeshem nga shoket.

Cfare ka ndryshuar? Qe Zanetti me mua e dinte me siguri qe do te behej mund te behej edhe presidenti i Interit. Sepse mendoja se mund ta vija ne pozicionin e presidentit nje person qe i di te gjitha, qe perfaqeson Interin, qe pelqehet dhe ka imzhin e duhur. Dhe mbase mund te bente intervistat paradite duke me zevendesuar mua (qesh). Tashme per te ka nje ndryshim, eshte nje person (president) i ri qe nuk mund ta njihte ne te njejten menyre. Por me duket se kane pare nje gje te tille, edhe pse ai qe ka ardhur eshte inteligjent, dhe keshtu do te qendroje tek Interi dhe sigurisht do te kete detyra qe sipas meje duhet te jene operative dhe jo perfaqesuese. Edhe pse ai eshte nje person qe di te menaxhoje ashtu sic ka menaxhuar jeten e tij personale me PUPI-n dhe te tjera gjera qe jane te rendesishme. Ka menaxhuar shume mire jeten e tij familjare, investimet e tij, jeten e tij tek Interi dhe besoj se sigurisht do te jete nje dirigjent shume i mire dhe kjo eshte detyra qe do ti besojne”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.