Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

404 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti zbulon gjithcka per Eriksen? “Do te largohet? Mendoj se po. Per te po behet gati nje…”

Moratti zbulon gjithcka per Eriksen? “Do te largohet? Mendoj se po. Per te po behet gati nje…”
Inter Club Staff

“Mendoj se po kemi nje rilindje te futbollit ne Milano, tek Milani po rriten cdo dite sepse kane drejtues kompetent.”

“Tek Interi nderkohe kemi nje familje qe me ben te shpresoj per mire, dhe qe duan te qendrojne dhe te investojne ne menyre te rendesishme per te arritur rezultate te mira.”

Keshtu Massimo Moratti, ish-presidenti i Interit, i pyetur per ‘La Politica nel Pallone’ ka folur ne Gr Parlamento.

“Eshte nje nisje e bukur e nje se ardhme te rendesishme. Edhe pse e ardhmja eshte konfuze prej kesaj pandemie.”

“Conte? Eshte nje sezon i cuditshem. Ai ka nje karakter teper te forte, eshte shume i kujdesshem ne cdo gje qe ben”, ka deklaruar Moratti.

Per sa i perket Eriksen nderkohe, ai ka thene: “Une mendoj se do te shitet. Ndodh ndonjehere qe lojtare qe jane super talente nuk futen dot ne nje skuader.”

“Per ceshtje karakteri apo kohe, ata nuk arrijne te kene sukses. Eshte ajo qe po ndodh me Eriksen, futbolli ka durim por deri ne nje fare pike. Mendoj se nese do te vazhdoje keshtu, Interi do ta shkembeje dhe do te beje mire.”

Nderkohe, si blerje te mire per Interin, Moratti do te pelqente te shikonte “Kante ne Milano sepse eshte nje lojtar shume i mire pe skuadren, por do te merrja edhe Koulibaly qe eshte mbrojtesi me i mire ne Europe.”

“Lautaro nderkohe ka klasin e nevojshem per tu rritur dhe Lukaku shenon shume e do te kishte qene nje njeri kryesor edhe tek Interi im. Barella eshte i zoti, po ashtu si Sensi qe per fat te keq demtohet shpesh.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.