Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

230 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moriero: “Nainggolan duhet te luaje edhe me nje kembe”.

Moriero: “Nainggolan duhet te luaje edhe me nje kembe”.
Ardis
  • On 30/11/2018, 14:40

Francesco Moriero , ish lojtar i Rome-s dhe Inter-it, ne nje interviste ne RMC Sport, gjate emisionit Maracana, flet per sfiden e ardhshme midis dy skuadrave.

ROMA – “Nuk eshte nje ndeshje decizive per Di Francesco-n. Po punon me nje skuader shume te re ne moshe, shume lojtare te rinj por edhe shume demtime. kam bere nje vizite ne Rome dhe kam pare pasionin me te cilen stervit”.

“Flitet shume per te luajtur me te rinjte, dhe kur i aktivizon kryqezohet trajneri. Eshte marre nje vendim i rendesishem, ose ndryshe per te shitur lojtare te rendesishem si Nainggolan dhe Strotman per tu mbeshtetur tek te rinjte”.

“Eshte nje skuader qe nuk po ecen mire ne kampionat por nuk eshte fajtor Di Francesco, qe duhet te punoje i qete. Sigurisht qe Roma meriton te jete me mire. Vendi i katert? Lazio eshte skuader e forte dhe e meriton te qendroje aty ku eshte, uroj vetem qe Roma te arrije te rekuperoje dhe te hyje ne zone e Champions League. Por distanca eshte e madhe dhe eshte e komplikuar”.

INTER – “Nainggolan do e aktivizoje edhe sikur te luante vetem me nje kembe, eshte nje lojtar i rendesishem edhe nga pikepamja karakteriale. Spalletti ka vendosur qe te rrezikoje dhe eshte e drejte qe te marresh kritika kur vendimi nuk eshte i mire”.

“Jane dy skuadra qe kane hasur veshtiresi, por ne leter eshte Inter-i favorit, duke pare edhe demtimet e Rome-s. Por jane ndeshje te veshtira. Ka detyrimin qe te fitoje per te qendruar midis kater vendeve te para”.

“Eshte rritur shume, edhe ne Champions League, ne nje grup ku askush besonte se mund te kalonte grupin. Ne kampionat nuk e ka nisur mire, me pas ka gjetur ritmin. Nuk eshte akoma ne lartesine e Juventus-it, qe po ben nje kampionat me vehte. Gjithsesi ne kete ndeshje, qe te dyja skuadrat duhet te fitojne, por Roma duhet te shfaqe jashte atributet, sepse ka probleme serioze te formacionit”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.