Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,346 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mou: “Nese thua Inter, thua Moratti. Kenaqesia ime me e madhe ka qene…”

Mou: “Nese thua Inter, thua Moratti. Kenaqesia ime me e madhe ka qene…”
Xhorxh Gellci

Jose Mourinho dhe Inter, nje raport i vecante. Nuk mund te mungonte komenti i tij ne fund te nje epoke qe ka pare Massimo Moratti, protagonist te padiskutuar per me shume se 18 vjet. “Moratti eshte unik. Moratti eshte nje baba i vertete per lojtaret dhe nje mik per trajneret. Me te do te kem gjithmone miqesi, admirim dhe respekt.” – shpjegon Mou. “Me kane mjaftuar peseminuta per te kuptuar qe futbolli dhe Interi jane jeta e tij. Ka marre fryme me Interin qe i vogel dhe ka nje kujtese te jashtezakonshme, por edhe ne jam pregatitur para se ta takoja ne Paris. Dhe nuk flet kurre per Interin ‘e tij’: per te, skuadra eshte e tifozeve. Interi do te jete gjithmone Moratti dhe Moratti do te jete gjithmone Inter. Nje gje e vetme. Ne ate pike sa, ne bote, tifozet pothuajse ngaterrojne presidentin dhe skuadren, nga babai Angelo tek djali Massimo, tek me te rinjte sot: nese thua Inter mendon per Morattin dhe anasjelltas. Kenaqesia me e madhe qe kam marre nga futbolli eshte qe i kam dhuruar ate kupe: ne kete bote, jam i sigurt, Moratti eshte bere nje president i kompletuar, tek i cili nuk mungon asnje trofe, jam i sigurt. Edhe per te mendoj se ka qene momenti me i bukur ne absolut. 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.