Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 26, 2020

Scroll to top

Top

441 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mourinho, cfare kujtimesh: “Ibra? Ja cfare i thash Brances. Moratti? Me kujtohet vera e 2009 kur i thoja cdo dite: Wes Wes Wes Wes.”

Mourinho, cfare kujtimesh: “Ibra? Ja cfare i thash Brances. Moratti? Me kujtohet vera e 2009 kur i thoja cdo dite: Wes Wes Wes Wes.”
Inter Club Staff

Jose Mourinho, tekniku i Interit te Tripletes, ka treguar sot disa prapaskena tratativash te merkatos se veres 2009 qe solli tek Interi Eto’o dhe Sneijder.

Ne fund te korrikut, me Boston, i ke thene mire u pafshim Ibrahimovicit.

“Por rremuja ndodhi perpara, ne Pasadena, diten e miqesores ndaj Chelseas.”

“Nje tmerr prej ditesh: “Ibra shkon tek Barcelona, nuk shkon tek Barcelona”. Ai si super profesionist qe eshte, luajti 45 milionta por ne dhomen e zhveshjes tha: Do te shkoj, duhet te fitoj Champions League.”

“Asistentet e mi italian ishin te vdekur – “Pa te do te jete e pamundur te fitojme ” – dhe shoket nuk donin ta humbisnin.”

“Isha i shqetesuar edhe une, por me doli keshtu: “Mbase ti largohesh por do e fitojme ne Championsin”. Isha nje i cmendur, por ne dhomen e zhveshjes ndryshoi atmosfera.”

“Pastaj i thashe Brances: “Nese ai do te shkoje tek Barcelona, te provojme te marrim Eto’o. Ai dhe Milito teknikisht mund ti jepnin nje diversitet skuadres.”

Diversitetin tjeter e tha Wesley Sneijder?

“Diversitet taktik. Duhej dikush qe te lidhte mesfushen me dy sulmuesit qe leviznin shume per hir te vertetes. Ai ishte perfekt.”

“Ne nje pike te caktuar, nuk shpresoja me se do vinte. Por opsioni i pare ishte ai dhe Branca me tha: “Mos u dorezo, do te bejme bashke presion mbi Morattin”.

“Nga ajo dite kam telefonuar cdo dite Morattin duke i thene: “Duhet Wes Wes Wes Wes Wes”. Me besoni ama, nuk po e ekzagjeroj.”

Nderkohe shpertheu ferri qe e fute menjehere ne derby, pa asnje stervitje me skuadren.

“U ezaurua team manager Andrea Butti, njeriu qe beri qe te ndodhte e pamundura: “Erdhi transfer: duhet te luaje”.

“Pastaj shkova te Wes: “Dp te luash?”. Ne syte e ti nuk pash as surprize e as frike: “Luaj, si jo. Kur te jem i lodhur me pas dal.”

“Ky ketu ka bole, eshte njeri prej nesh”, i thashe vetes. Te dielen derbi perfundoi 4-0 dhe u fut ne histori. Kaq.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.