Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 31, 2020

Scroll to top

Top

769 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mourinho vazhdon me mesazhet per Interin? “Do te me pelqente shume sikur te rikthehem aty ku…”

Mourinho vazhdon me mesazhet per Interin? “Do te me pelqente shume sikur te rikthehem aty ku…”
Inter Club Staff

“Ajo qe dua eshte te gjej nje klub qe me jep motivimet e duhura qe mezi te pres nisjen e sezonit”. 

Kete e ka thene per te disaten here ne mikrofonat e AFP gjate nje eventi ne Baze as me pak e as me shume, por vete Jose Mourinho.

Ja intervista e tij e radhes ne shqip ku duket sikur ai vazhdon te jape mesazher per Interin dhe drejtuesit e saj:

A e shukon vetem duke luftuar per Champions League viti nqe vjen?

“Eshte ajo qe dua. Por ndonjehere duhet te provosh edhe te fitosha gjera te tjera. Kur vajta tem Manchester United nuk luanim ne Champions dhe provuam per te fituar Europa League.”

Pasi ke fituar me Porton dhe Interi, do doje te fitoje Championsin e trete te barazoje Zidane?

“Nese do e beja do te ishte fantastike: por nese do te fitoja Europa Leaguen e trete nuk do te ishte aspak keq gjithashtu. Kam dy Champions dhe dy Europa League.”

“Nese do te fitoja titullin e peste Europian, natyrisht qe do te zgjidhja Championsin. Por nese do te firmosja per nje skuader ne veshtiresi, ashtu si ishte edhe United, objektivi i pare eshte te ngjitemi sa me lart te jete e mundur. Natyrisht qe per mua objektivi me i larte eshte fitimi i Championsit.”

A te mungon futbolli?

“Po, por kam vendosur qe ta bej pushim kete sezozn deri ne fund. Nuk doja te rikthehesha ne mesin e sezonit, as ne janar e as ne shkurt. Nuk doja. Dua te gjej nje klub qe me motivon per te nisur sezonin nga fillimi.”

Ke thene se tek klubi i radhes deshiron struktura te forta dhe ambicje te medha: a do te doje liri edhe ne blerjen e lojtareve ne merkato?

“Nuk mendoj se te kesh kete liri eshte dicka e mire. Me mire duhet te reflektosh me persona qe kane mendime te ndryshme.”

“E rendesishme eshte te kesh empati me drejtuesit dhe te punosh me persona qe kane te njejtin objektiv si ti: kjo eshte thelbesore.”

Do te pelqente Ligue 1 dhe te stervisje nje skuader aty?

“E veshtire ta them. Nese do te thoja po, do te fillonin spekulimet per skuadrat qe do te ishin te interesuara per mua.”

“Une mund te kthehem edhe diku ku kam punuar me pare dhe ku kam fituar gjithcka. Do te me pelqente shume. Ose pse jo mund te shkoj edhe ne nje vend te ri te fitoj gjithcka edhe aty. Nuk e di.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.