Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 26, 2021

Scroll to top

Top

560 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mourinho: “Interi im eshte ne tranzicion, por do rikthehet te fitoje. Jam gjithmone me ta, sepse…”

Mourinho: “Interi im eshte ne tranzicion, por do rikthehet te fitoje. Jam gjithmone me ta, sepse…”
Inter Club Staff

Jose Mourinho t ka folur per raportin e tij me klubin zikalter qe me sa duket ka mbetur po aq special sa ne vitet ku ai ka qene ne krye te Interit dhe ku gezimet nuk kane qene te pakta.

Tekniku legjendar i Interit, ka folur ne nje interviste per Domenica Sportiva me rastin e ditelindjes se 110 te zikalterve.

Ja nje copez e intervistes se tij:

“Emri im eshte atje, ne historine e nje klubi qe une e dua shume, qe do e kem perhere ne zemer me vete kudo qe te jem. Por Interi ka nje histori shume te bukur perpara nesh dhe pas nesh. Keto vite pa tituj jane thjesht tranzicion, dhe duhen pranuar me qetesi dhe me shprese, por Interi do te mbetet pergjithmone Inter.”

“Si tifoz a vuaj? Pak, por me mjafton edhe pankina ime per te vuajtur dhe ndeshjet e skuadres time per momentin. Por jam gjithmone atje, jam ne kontakt, kerkoj gjithmone te shikoj ndeshjet e Interit, te ndjek rezultatet, por eshte nje moment tranzicioni, nuk mund te pretendosh te fitosh gjithmone.

“Edhe Juventusi heret ose vone do e kaloje nje moment si ky. Do e shikoni.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.