Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

668 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

MOVIOLA – A e pate cfare cmendurie dje ne fushe? Nje nivel i tille arbitrimi ne Serie A mund te jete fatal kur…

MOVIOLA – A e pate cfare cmendurie dje ne fushe? Nje nivel i tille arbitrimi ne Serie A mund te jete fatal kur…
Inter Club Staff

Ka qene nje arbitrim shume i keq, i shemtuar, ai qe ka ndodhur diten e djeshme ne ndeshjen Benevento-Inter te perfunduar 2-5 per zikalterit.

Ne kete ndeshje nuk ka bindus aspak arbitri Piccinini, i cili ka marre disa vendime me te vertete shume te gabuara ne fushen e lojes.

Ndeshja nuk ishte aspak e komplikuar dhe e gjitha eshte komplikuar nga vete arbitri, duke marre disa vendime totalisht pa lidhje.

Ne vecanti, kane lene nje shije te hidhur disa vendime ne dem te Interit: le ta nisim nga rasti me i rendesishem.

Per cfare u dha faull ndaj Lukaku? Belgu ishte shume afer qe te shenonte nje gol me porte bosh, por arbitri ndali lojen per faull?

Cfare cmendurie ishte ajo? Cfare beri Lukaku ne ate rast? Por nese kishte dyshime, pse nuk u la loja te vazhdohej dhe me pas goli te shihej ne VAR?

Kjo ishte dicka shume e gabuar qe gjate lojes mund te krahasohet vetem me penalltine e mohuar te Interit, edhe ky nje gabim teper i rende i arbitrit kryesor dhe i VAR.

Per kete ka folur ne vecanti edhe La Gazzetta dello Sport, e cila vazhdon edhe me tej:

“Piccinini nuk ka bindur fare. Gabimi i pare ka ardhur ne minuten e 37: top i gjate, Montipo del (keq) dhe ne kufijte e zones perplaset me Maggio, duke i lene rruge te lire Lukaku qe del me porte bosh.”

“Por loja ndalet per nje faull inekzistent te belgut ne sulm. Ne realitet Lukaku nuk ben asnje shtyrje por eshte i gjithi nje incident ndermjet shokeve te skuadres.”

“Per te mos folur me pas per minuten e 74 ku Interi meriton mje penallti ne favor: Barella gjuan goditje te sigurt me Montipo ne toke, por Tuia e prek topin njehere me doren e dajthte dhe me pas me te majten.”

Image

“Dora shkon drejt topit dhe nuk eshte e mbledhur. Piccinini nuk vershellen dhe VAR? Asgje. Shume keq dje.”

“Nje cmenduri e vertete. Ne nje rast tjeter, kur rezultati do te ishte me i ngushte, gabime te tilla mund te kushtezojne nje kampionat.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.