Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

5,047 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

MOVIOLA – Certifikohet penalltia ndaj Lautaros: “Nje gabim madhor i Doverit: duhej vershellyer”

MOVIOLA – Certifikohet penalltia ndaj Lautaros: “Nje gabim madhor i Doverit: duhej vershellyer”
Inter Club Staff

Interi arrin te fitoje ne fushen e Napolit, nje fushe qe ka qene tabu per pothuajse 23 vite. 

Keshtu, zikalterit i kane kthyer pergjigje menjehere Juventusit pas suksesit te tyre duke mundur skuadren e Gattusos ne fushen e tyre.

Edhe pse ka patur shume pak gabime (sipas Gazzetta dello Sport) nga arbitri i ndeshjes, ai ne fund beri gabimin me te madh te drejtimit te lojes.

“Ne fund, gabimi i arbitrit vjen pikerisht pas minutes se 90 ku Lautaro kalon Meret dhe me pas shkon perballe Di Lorenzos te cilin tenton ta kaloje.”

“Por mbrojtesi i Napolit ne tentative per te kapur topin, me pare godet kemben e djatht ete Lautaros dhe me pas topin me kemben tjeter.”

“Ishte penallti e paster. Nuk ka asnje dyshim per kete fakt.”

“Nderkohe, me pas, ajo qe ka bere te diskutohet jane kartonat e verdhe per Interin te cilat kane qene plot pese te tilla.”

“Skriniar dhe Barella ato me te rendat sepse do te peshojne edhe ne ndeshjen ndaj Atalantes.”

“Por jo vetem ata ne fushe: jashte saj ka marre karton te verdhe edhe Conte dhe Esposito ne pankine ne nje rast teper te diskutueshem ku njeri prej lojtareve te Napolit e hodhi topin me force qellimisht tek pankina e Interit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.