Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 19, 2020

Scroll to top

Top

558 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

MOVIOLA – Corriere nuk i beson syve: “Per cfare nuk nderhyri VAR: a e mbani mend Vecino ndaj Juves?”

MOVIOLA – Corriere nuk i beson syve: “Per cfare nuk nderhyri VAR: a e mbani mend Vecino ndaj Juves?”
Inter Club Staff

Ka bere qe te diskutohet shume peshorja qe ka mbajtur Mariani ne derbin e fituar 2-1 ndaj Milanit kunder Interit.

Corriere dello Sport ne numrin e saj te perditshem ne fakt i jep nje note 5 arbitrit te ndeshjes dhe shpjegon motivin e saj.

“Mariani prish ne pjesen e dyte nje pjese te pare shume te mire te derbit. Fal Kessie nga i kuqi (ose i verdhi i dyte, zgjidheni ju).”

“Nderkohe, me pas ka edhe nje rast per penallti, qe me vone del se ishte pozicion jashte loje. Me pak fjale, e mbyll me gjashte kartona te verdhe dhe 29 faulla te vershellyer.”

E KUQE NDAJ KESSIE – “Mesfushori i Milanit, kishte nje te verdhe, futet me taka ndaj Hakimi si nje kasap i vertete.”

“Ishte nje rast per te kuq direkt, dhe nuk kuptohet pse nuk nderhyri VAR dhe pse Irrati nuk ka kerkuar arbitrin qe te shohe rastin ne monitor.”

“Nje rast i ngjashem me ate te Vecino ndaj Juventusit, por aty ishte Interi ajo qe e pesoi. E pabesueshme.”

PENALLTIA NDAJ LUKAKU – E perditshmja italian me pas analizon edhe rastin e penalltise se dhene per Interin dhe me pas te hequr per pozicion jashte loje.

“Mariani jep penallti, dhe VAR nuk do ta anullonte sepse ishte, por pozicioni jashte loje i Lukaku, duke pare se prekja e pare e Kjaer nuk u konsiderua nje pasim dhe prekja e dyte ishte e nje lojtari te Interit, u quajt i parregullt. Por eshte dicka qe ha diskutim.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.