Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 25, 2022

Scroll to top

Top

843 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

MOVIOLA – Dje arbitri i ndeshjes beri vetem nje gabim dhe ishte ne dem te Interit

MOVIOLA – Dje arbitri i ndeshjes beri vetem nje gabim dhe ishte ne dem te Interit
Ardis
  • On 07/11/2018, 19:54

Nje ndeshje shume e qete per polakun Szymon Marciniak, sic konfirmon edhe Gazzetta dello Sport. Merite edhe e sjelljes ekstremisht korrekte e te dyja skuadrave, pervec se ndonje teprim nga ana e Suarez me protesta.

“Ne minuten e 2′ menjehere Inter-i i rrezikshem, por Icardi del ne pozicion jashte loje. Ne minuten e 42′ Rakitic eshte lojtari i pare i ndeshkuar me karton te verdhe ne kete ndeshje: ndeshkim i duhur per nderhyrjen ndaj Nainggolan”.

“Ne pjesen e dyte, ne minuten e 7′ De Vrij rrezikon shume me nje kthim topi tek Handanovic me kundershtaret ne pozicion priteTopi arrin ne duart e portierit, Suarez pretendon per nje nderhyrje per faull qe nuk ishte. Ne minuten e 12′ gjithmone Suarez ankohet per nje devijim me dore nga ana e Perisic, por ne te vertete kroati ka nderhyre ndaj krosit te uruguajanit me gjoks”.

“Ne minuten e 16′ Handanovic realizon nje pritje madheshtore ndaj goditjes se Rakitic, kroati rimerr topin dhe ja servir ne qender Suarez i cili realizon, por topi kishte kaluar plotesisht linjen ne fund. Ne minuten e 31′ Politano shtyhet ne menyre te qarte ne limitet e zones nga Lenglet, kesaj rradhe arbitri gabon qe nuk nderhyn. Te drejta ndeshkimet me karton te verdhe te Brozovic dhe Perisic, qe shkaktojne faull ndaj Coutinho-s”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.