Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | March 2, 2021

Scroll to top

Top

344 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare ndeshje nga Christian Eriksen: “Ja te gjitha statistikat e danezit: plot 90% saktesia e…”

Inter, cfare ndeshje nga Christian Eriksen: “Ja te gjitha statistikat e danezit: plot 90% saktesia e…”
Inter Club Staff

Nje nga notat me pozitive te Interit te koheve te fundit eshte pikerisht Christian Eriksen, danezi zikalter.

Lojtari e ka pasur shume te veshtire ne fillim te sezonit, por me shume pune dhe perulesi ai ka arritur te vihet ne dukje edhen e syte e tranjerit Conte.

“Per mendimin tim, kjo ndeshje sot ka qene nje nder me te mirat qe Eriksen ka zhvilluar me fanellen e Interit”, eshte shprehur Conte para mediave dje.

Por eshte e vertete, danezi me te vertete qe ka bere nje ndeshje te madhe sepse kete gje e mbeshtesin edhe numrat e statistikat.

Goli qe ai ka shenuar ne derbin e fundit kur u fut nga pankina duket se i kane dhene shume besim ne vetevete lojtarit.

Kesaj radhe ai ka zbritur ne fushe nga minuta e pare dhe ka treguar te gjitha cilesite e tij duke u cilesuar edhe nje nga me te miret ne fushe.

Ne 78 minuta te luajtura, numri 24 zikalter ka krijuar 2 raste te pastra per gol, ka prekur topin 59 here dhe ka realizuar 40 pasime te sakte.”

“Por ajo qe bie ne sy eshte se plot 90% e topave te tij kane qene te sakte, nje perqindje qe perkon me pasime derguara ne destinacion.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.