Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 27, 2021

Scroll to top

Top

479 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

MOVIOLA e Fiorentina-Inter. Gazzetta shperthen ndaj arbitrit: “Ja gabimi i tmerrshem qe ai beri dje: e pabesueshme qe…”

MOVIOLA e Fiorentina-Inter. Gazzetta shperthen ndaj arbitrit: “Ja gabimi i tmerrshem qe ai beri dje: e pabesueshme qe…”
Inter Club Staff

Pas gabimeve te renda ne Juventus-Sassuolo, ku arbitri Massa nuk ka dhene nje karton te kuq per Bonuccin, ai vazhdon te beje keq.

Kete gje e nenvizon edhe La Gazzetta dello Sport, qe shpjegon se ai ka bere nje tjeter ndeshje te tmerrshme ne Fiorentina-Inter.

“E verteta eshte se dy here e shpeton VAR: njehere nuk jep nje penallti qe ishte dukshem e tille, dhe njehere tjeter jep nje penallti qe skishte lidhje me penalltine.”

“Por per fatin e tij te mire, perpara VAR ka qene nje njeri kopetent si Aureliano, qe e ka shpetuar ate nga nje siklet i pabesueshem.”

Me me detaje: “Terracciano del mbi Sanchez dhe nuk mendohet dy here per tu hedhur ku ne tentative per te kapur topin, perplaset me Sanchez.”

“Massa nderkohe, komplet pa lidhje, jep nje faull per nje prekje me dore te Lautaros, qe nuk ka ndodhur ne asnje moment.”

“Per fatin e mire, On Field Review e shpeton. Kishte penallti ne ate rast, por nuk kishte as faull ne rastin e Skriniar kur ai jep penallti ne menyre te pabesueshme. Nje dite e tmerrshme per Massen keshtu.”

“Nderkohe nuk ka penallti ne kontaktet e Ranocchias me Kouame dhe Vlahovic. Violat kane protestuar edhe per nje faull ne golin e 1-2 te Lukaku ndaj Martinez Quarta.”

“Edhe pse Lukaku i ka pasur duart e hapura, ai markohet nga mbrojtesi duke pare mesfushen dhe jo duke pare topin se nga po vinte.”

“Belgu lirohet me energji nga ai, dhe jo me faull. Edhe vete Martinez Quarta nuk ka protestuar ne fillim, por vetem pas ndeshjes ka postuar nje foto ne rrejtet sociale ku kishte disa shenja gervishtje ne qafe. Por goli ishte i rregullt.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.