Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | December 1, 2020

Scroll to top

Top

293 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

MOVIOLA e Gazzetta: “Kontakti Handanovic-Strefezza: ishte penallti apo jo? Ja vendimi i eksperteve.”

MOVIOLA e Gazzetta: “Kontakti Handanovic-Strefezza: ishte penallti apo jo? Ja vendimi i eksperteve.”
Inter Club Staff

Ka pasur shume pak episode te dyshimte ne Spal-Inter, por ai me i rendesishimi ka qene edhe me i kontestuari i ndeshjes.

Tekniku i Spal, Di Biagio, ne fund te ndeshjes ka thene se kontakti ndermjet Handanovic dhe Strefezza ka qene penallti.

Nderkohe, La Gazzetta dello Sport ne numrin e saj te perditshem ka publikuar moviolen e ndeshjes nga ekspertet e arbitrimit:

“Ne minuten e 32 nje karton i verdhe per Bastonin qe nuk kap topin por godet Strefezzen.”

“Ne minuten e 37 ka qene shume i rregullt goli i Interit qe u shenua nga Candreva sepse u mbante ne loje nga Sala qe ishte ne krahun tjeter.”

“Ne minuten e 42, rasti me i dyshimte i ndeshjes: lojtari i Spal godet topin lart por me pas perplaset me Handanovic.”

“Te shumta protestat e Spal, me Di Biagion ne radhe te pare. Arbitri Giua nuk e jep penalltine duke vleresuar pozicionin e topit.”

“Topi u konsiderua si jo i luajtshem pasi u godit nga lojtari i Spal, dhe vendimi nuk ishte i thjeshte per tu marre, por eshte nje vendim qe bind duke pare detajet e aksionit.”

“Nderkohe, ne minuten e 50, topi i goditur nga Lautaro perpalaset te shpatulla e Murgia dhe nuk e prek me dore. Gjithcka e drejte.”

“Te drejte me pas kartonat e verdhe per Biraghi, Murgia dhe Ranocchia qe nderhyri keq ndaj Petagnas.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.