Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

766 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

MOVIOLA – Ja pse ishte i rregullt goli i Icardit qe u dha nga VAR. Goli i Chievos i parregullt sepse…

MOVIOLA – Ja pse ishte i rregullt goli i Icardit qe u dha nga VAR. Goli i Chievos i parregullt sepse…
Inter Club Staff

Federata kishte caktuar Valerin si arbiter te Chievo-Inter, ndeshje e vlefshme per javen e 34 te Serie A. 

Asistentet e tij kane qene Marazzo dhe Paganessi. Nderkohe tek VAR qe ka qene shume i rendesishem per Interin ne kete ndeshje ka qene caktuar Mazzoleni.

Ndeshja ka qene e drejtuar mire nga Valeri, qe gjithmone ka marre vendimin e duhur ne nivel disiplinar.

Kane qene te pakta momentet per moviolen dhe me i rendesishmi ka te beje me momentin e avantazhit te Interit.

13 – Perisic sherbehet ne fundore dhe arbitri ne dyshim le lojen te vazhdohet. Perisic humbet gjithcka por ishte nisur ne pozicion jashte loje. VAR, ne rast te golit do ta kishte anulluar golin.

50 – Brozovic gjuan nga jashte zone dhe Sorrentino pret. Pas ketij momenti, topi shkon tek D’Ambrosio i cili sherben tek Icardi i cili shenon nje gol te thjeshte. Ne momentin e gjuajtjes se Brozovic, mbrojtesi zikalter eshte ne pozicion te rregullt. Pasi u konsultua me VAR, Valeri e quan te sakte golin qe ishte anulluar pak minuta me pare. D’Ambrosio kishte ne pozicion jashte loje vetem doren, por sic dihet, qe te jesh ne pozicion jashte loje, duhet te kesh njeren prej pjeseve te trupit qe mund te shenosh pertej vijes.

 

90 – Shume dyshime tek goli i Stepinskit. Pak perpara se Vecino te humbiste topin ne nje dyluftim me kunderhstarin, ai peson nje goditje. Valeri duhet te ndalonte aksionin perpara se te zhvillohej rrjeta a Chievos.

94 – Dritherima ne zonen zikalter: Pas nje krosi nga e djathta Tomovic nuk kap dopt topin ne shtyllen e dyte dhe nuk arrin te shenoje. Nese do te shenohej nje 2-2 ne ato momente, rrjeta do te ishte anulluar nga VAR sepse pozicioni ishte i parregullt i mbrojtesit te Chievos.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.