Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

778 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

MOVIOLA – Perseri parregullsi te pa ndeshkuara ndaj Interit: Duhej karton i kuq ndaj…

MOVIOLA – Perseri parregullsi te pa ndeshkuara ndaj Interit: Duhej karton i kuq ndaj…
Inter Club Staff

Federata Italiane kishte caktuar Tagliaventon si arbiter te Sampdoria-Inter per ndeshjen hapese te se dieles.

Asistentet e tij ishin Ranghetti dhe Mondin si dhe njeriu i kater ishte Pinzani. Tek Var ishte vendosur Mazzoleni.

Image result for tagliavento inter

Por pavarsisht rezultatit final 0-5 per Interin, Tagliavento ka pasur shume gjera me te cilat eshte perballur gjate lojes dhe ne disa raste nuk ka vepruar aspak drejt ne dem te zikalterve.

Le te shohim rast pas rasti, moviolen e Sampdoria-Inter:

26′Cancelo fut nje top ne zone i cili kalon mbrojtesat. Perisic niset, godet ne pozicion te rregullt topin me koke dhe shenon. Kroati mbahej ne loje nga mbrojtesat e Sampit.

28′Rafinha kontrollon topin ne zone, Barreto i futet me kembe parregullsisht duke i kapur kemben dhe me pas topin. Ne kete moment Tagliavento vendos per penallti ne favor te Interit drejtesisht sepse 11 metershi ishte plotesisht. Asnje dyshim.

44′ – Eshte i rregullt pozicioni i Rafinha qe kap topin e perplasur tek Gagliardini dhe tek nje mbrojtes i Samp. Ky ishte rasti i golit te 0-4 te Icardit. Super i rregullt.

52′ – Caprari futet me dashakeqesi ndaj Rafinhas sepse u frustrua nga loja e brazilianit. Ishte nje nderhyrje ndermjet te verdhit dhe te kuqit sepse kishte qellime te keqija dhe per me shume ishte nje nderhyre nga prapa. Arbitri e fal dhe i jep vetem kartonin e verdhe. Mbase do te duhej i kuq.

62‘ – Silvestre zgjat krahun dy here rresht, me dashje, ne drejtim te shikimit te Icardit te cilin e godet ne te dyja rastet. Ishte per karton te kuq direkt por Tagliavento ne menye surprizuese le lojen te vazhdoje.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.