Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,630 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

MOVIOLA, shperthen edhe Gazzetta: “Ka ndodhur nje krim sportiv. Arbitri Calvarese i ka bere Juves…”

MOVIOLA, shperthen edhe Gazzetta: “Ka ndodhur nje krim sportiv. Arbitri Calvarese i ka bere Juves…”
Inter Club Staff

Nje skandal i quajtur Calvarese  ne Torino. Kjo gje ka ndodhur dje ku ne Juventus-Inter kane ndodhur gabime arbitrale sa per 10 ndeshje.

Nje paraqitje shum e shemtuar e arbitrit qe ka penalizuar shume Interin si dhe ka ndryshuar komplet rrjedhen e ndeshjes.

La Gazzetta dello Sport ka analizuar te gjithe gabimet e arbitrit dhe i ka marre me radhe ato ne numrin e saj te sotshem,

“Penalltia e pare vjen per Juventusin pas nje review te ‘forcuar’, me Darmian qe thjesht zgjat krahun te Chiellini dhe Chiellini ben te njejten gje duke mos qene pa faj ne ate rast.”

Juventus-Inter, Mentana critica: "Calvarese da record. Ha sbagliato tutto"

“Sa shkon te monitori, Calvarese nuk ka dyshime. Penallti per Juventusin. Me pas vjen ajo per Interin, me De Ligt qe shkel thembren e Lautaros.”

“Ky ishte nje faull i dukshem, ku arbitri u therrit nga Irrati per ta pare ne VAR dhe ai nuk mund te bente gje tjeter vecese ta jepte penallti. Por edhe kjo ishte nje nderhyrje e lehte qe edhe mund te ishte shmangur te shkohej ne VAR.”

Nderkohe, kartoni i dyte per Bentancur ne pjesen e dyte nga La Gazzetta dello Sport shihet si inekzistent, edhe pse ai ndaloi Lukakun ne nje aksion teper te rrezikshem.

Juve-Inter, moviola LIVE: severa l'espulsione a Bentancur, molti dubbi sul  contatto Perisic-Cuadrado - Eurosport

Por me pas, ka ndodhur edhe dicka me e rende: “Eshte dhene nje faull i Lukakut ndaj Chiellinit dhe eshte anulluar goli spektakolar i Lauaros, ku edhe ne kete rast belgu nuk ben asgje por Calvarese jep faull per Juventusin.

Pastaj vjen rasti i 2-2, ku arbitri i ndeshjes pa me te voglin dyshim anullon golin e Interit. Kesaj radhe VAR ben qe Calvarese te mos beje nje gabim akoma me te madh se ato paraardhes.

Por prit, sepse ende nuk ka perfunduar asgje. Perla e tij vjen ne fund, 4 minuta nga minuta e 90 kur Cuadrado peshkon nje penallti ndja Perisic duke u futur ne zone.

Nje penallti pa u pare ne VAR. Por e dhene me shune ‘deshire’ lexohet. Por nuk eshte nje deshire: behet fjale per nje krim sportiv qe u pa nga nje bote e tere.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.