Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 6, 2022

Scroll to top

Top

768 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

MOVIOLA – Te gjithe kapen me penalltine qe ishte sa nje shtepi, por arbitri beri dicka akoma me te rende kur…

MOVIOLA – Te gjithe kapen me penalltine qe ishte sa nje shtepi, por arbitri beri dicka akoma me te rende kur…
Inter Club Staff

Interi ka barazuar 2-2 ne shtepine e saj me Parmen: ka qene nje paraqitje jo e mire e zikalterve, por peshon shume edhe gabimi arbitral i Piccinini, qe ka zevendesuar Pairetton nga minuta e pare per nje demtim te ketij te fundit ne nxemje.

Kjo ka qene moviola e La Gazzetta dello Sport: “Ndryshim programi per sa i perket arbitrit te ndeshjes ne San Siro.”

“Arbitri i dizenjuar qe ne fillim Pairetto, i demtuar ne nxemje, eshte zevendesuar nga arbitri i katert Piccinini.”

“E mbase qe aty lind nje mbremje jo per Interin, ku ky i fundit le shume loje te rende duke gabuar disa faulle.”

“Por gabimi me i dukshem ka qene ai i mbajtjes se Perisic nga Balogh ne minuten e 67, qe ishte nje penallti e paster.”

“Piccinini gabon qe nuk e sheh faullin, por arbitri beri dicka akoma me te rende duke bere me shenje se nuk ka asgje, nderkohe qe duhet te konsultohejm e VAR. Kjo ka qene dicka shume irrituese.”

“Ai jo vetem qe nuk jep penallti per Interin, por jep nje karton te verdhe per Ranocchian qe proteston vleresimin e tij per te mos dhene penallti dhe per te mos e pare ne VAR rastin.”

“Ne ate moment ndeshja ishte 2-1 per Parmen, dhe ajo penallti mund te kishte ndryshuar gjithcka per zikalterit.”

“Nderkohe, ne finale ka nje kontakt tjeter ndermje Balogh dhe Vidal, por eshte nje episod me i lehte se i pari. Goli i Ranocchias nderkohe ne minuten e 52 ishte ne pozicion jashte loje per shkak te prekjes se De Vrij.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.