Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

521 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mundo Deportivo – Atl. Madrid i gatshem per te shitur Vrsaljkon. Interi i interesuar dhe…

Mundo Deportivo – Atl. Madrid i gatshem per te shitur Vrsaljkon. Interi i interesuar dhe…
Bujar Berishaj

Sime Vrsaljko eshte nje tjeter emer i permendur ne merkaton e Interit, sidomos ne rastin nese Cancelo nuk do te jete me lojtar i Interit.

Dhe sic raporton Mundo Deportivo nga Spanja, jane 2 lojtaret me te cilet Atletico Madrid synon te bej para per merkaton.

Fjala eshte pikerisht per Vrsaljkon dhe Gameiron. Dhe pavaresisht se eshte perdorur shume ne pjesen e dyte te sezonit qe sapo perfundoj, kroati nuk duket i pashitshem.

Cholo Simeone mendon se mund t’ia dal edhe pa te, me lojtarin per te cilin interesimet e skuadrave tjera nuk mungojne.

E sidomos ne Itali, aty ku Inter, Milan dhe Juventus jane ne ndjekje te lojtarit te Atletico Madrid dhe Kroacise dhe presin zhvillimet e situates.

Vrsaljko i pelqente Interit edhe gjate kohes sa luante ne Itali te Sassuolo dhe zikalterit kishin shprehur interesim por jo vetem, sepse edhe kishte pasur bisedime me klubin nga Reggio Emilia por pastaj asgje nuk u be dhe lojtari shkoj te Atletico Madrid.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.