Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

460 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mundo Deportivo frikeson Interin? “Barcelona ka hedhur syte te nje lojtar tjeter i Interit: gati nje super oferte nga Koeman?”

Mundo Deportivo frikeson Interin? “Barcelona ka hedhur syte te nje lojtar tjeter i Interit: gati nje super oferte nga Koeman?”
Inter Club Staff

Conte e ka dashur me force Romelu Lukaku tek Interi dhe besimi i tij ne drejtim te belgut ka qene gjithmone shume i madh. 

Ish-United eshte bere nje pjese e palevizshme e formacionit te Interit dhe ka nje status ne skuader prej te paprekshmi per teknikun zikalter.

Ne 62 prezenca Lukaku me Interin ka arritur te shenone plot 42 gola, por mbi te gjitha ka qene shume deciziv.

Diten e djeshme nderkohe Lukaku ka shenuar perseri me Belgjiken e tij dhe Interi nderkohe do duhet qe ne vere te perballet edhe me nje oferte te rendesishme per te.

oe

Sipas asaj qe ka shkruar Mundo Deportivo sot ne Spanje, Barca ka hequr dore nga Lautaro, por ka hedhur syte pikerisht nga Romelu Lukaku.

“Koeman e do me cdo kusht lojtarin te Barcelona e tij sepse Lukaku per te eshte nje gjigand qe do te merrte skuadren prej dore.”

“Nderkohe qe Haaland eshte nje deshire, por qe shihet pak me i veshtire per tu arritur, nga ana tjeter eshte belgu qe e ka pasur gjithmone simpatine e tranjerit te Barcelones.”

“Pista e belgut eshte ajo me e lehta per tu arritur ne krahasim me norvegjezin e Borussias. Barcelona do te ishte e gatshme te bente nje super oferte per te ne rast se do te arrinte te shiste disa lojtare qe Koeman nuk i do me ne skuader.”

“Dihet qe kur nje skuader si Barcelona futet ne gare, ekziston frika e nje oferte te rendesishme. Edhe Interi nuk mund te jete e qete per aq kohe sa nje lojtar i saj kerkohet nga Barca”, shkruan e perditshmja katalanase.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.